Kyjov, vinařské město nacházející se 40 kilometrů od Brna a 18 km od Hodonína, je proslulé svým nádherným okolím, kterému se díky jeho podobě přezdívá Moravské Toskánsko. Je to pestrá mozaika nekonečných polí a luk, které se táhnou v měkkých vlnách k obzoru. Prvky italské architektury můžete zahlédnout i v historickém centru města.

Žije zde více než 11 tisíc obyvatel. Město nabízí veškerou občanskou vybavenost. Ve městě najdete např. Dům kultury, muzeum, nemocnici, obchody, několik mateřských, základních i středních škol, stadion či kino.

Je to moderní město, ve kterém jsou i v dnešní době zakořeněny folklorní tradice, jež jsou předávány z generace na generaci. Dokazuje to nejen překrásný tradiční kyjovský kroj, ale také různé slavnosti pořádané během celého roku. Ať už se jedná o Martinský hody, stavění a kácení máje, Kyjovské letní slavnosti spojené s dožínkami nebo třeba fašaňk. Rozhodně nejznámější a také největší slavností je festival Slovácký rok pořádný pravidelně každé čtyři roky. Navštíví ho tisíce příznivců folkloru z celé České republiky i ze zahraničí.

V Kyjově nebudete mít na nudu čas. Můžete si zahrát tenis, squash, kuželky, vyjet si po jedné z několika místních cyklostezek, anebo třeba využít koupaliště. Při procházce kyjovskými sklepními uličkami zase můžete ochutnat výborná vína od místních vinařů. Na výlet se můžete vydat na nedaleký Bukovanský mlýn, či se jen tak toulat zalesněnými svahy Ždánického lesa a Chřibů.

 

Dostupnost:

 

MDH 150 m
Penny Market 270 m
350 m
580 m
Pošta 610 m
Centrum 650 m
Lidl  680 m
MěÚ 840 m
Nemocnice 1.800 m